Mężczyźni w wieku powyżej czterdziestego roku życia często cierpią z powodu problemów z erekcją. Mogą one występować tylko sporadycznie lub częściej. W pierwszym przypadku czynniki psychologiczne, takie jak zmęczenie, stres lub trudny dzień, mogą być problematyczne. Jeśli niedomagania występują częściej, prawdopodobnie jest to choroba zwana zaburzeniem erekcji.  Na rynku pojawił się lek Kamagra tabletki 100 mg, na którego nie trzeba posiadać recepty od lekarza.

Co to jest Kamagra?

Kamagra jest popularnym lekiem stosowanym w leczeniu zaburzeń erekcji. Lek uważany jest za odpowiednik Viagry. Te tabletki mają taki sam efekt jak najbardziej znane niebieskie pigułki, ale są dostępne po niższych kosztach. Jeśli mężczyzna cierpi na zaburzenia erekcji lub po prostu chce poprawić swoją sprawność seksualną, może również stosować Kamarga tabletki 100 mg.

Skład i substancje czynne Kamagry

Skład i substancje czynne Kamagra oparte są na Sildenafilu. Jest to substancja należąca do leków działających na naczynia krwionośne.

Rdzeń tabletki: Oprócz Sildenafilu sama tabletka zawiera inne substancje pomocnicze i dodatki. Są to celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu, sód i wysuszony wodorofosforan wapnia.

Oto bardziej szczegółowy skład tabletki:

Sildenafil jest substancją pierwotnie zaprojektowaną do rozwiązywania problemów sercowo-naczyniowych i pochodzi od leku, który został przetestowany we wczesnych latach 90., aby pomóc pacjentom z chorobami serca. Stwierdzono jednak, że substancja poprawia przepływ krwi do prącia, powodując natychmiastową erekcję. Oczywiście po stymulacji seksualnej.

Dawkowanie i stosowanie

Jedna dawka = 1 tabletka to maksymalna dawka dobowa, początkowo zalecana do rozpoczęcia z mniejszą, połową dawki. Skuteczność tabletki jest związana ze stymulacją seksualną i wynosi około 30 do 60 minut przed stosunkiem seksualnym.

Dawkowanie jest proste, wystarczy zażyć jedną tabletkę i popić wodą. Nadmierne stosowanie nie prowadzi do lepszych wyników, co można również odczytać na ulotce dołączonej do opakowania. Producent twierdzi, że według statystyk Kamagra pomaga w 80% przypadków, 20% tabletek nie pomogło.

Kamagra – na co trzeba uważać

Jeśli ktoś zdecyduje się zakupić tabletki Kamagra do uzyskania silnego wzwodu bez zgody lekarza, ważne jest, aby przestrzegać wszystkich instrukcji i zalecanej dawki dziennej. Przyjmowanie Kamagry jest wykluczone u mężczyzn, którzy mają reakcje alergiczne na niektóre składniki leku. Dotyczy to również użytkowników leków zawierających azotany. Ta kombinacja prowadzi do znacznego obniżenia ciśnienia krwi, co może powodować poważne problemy zdrowotne.

Przyjmując dawkę większą niż zalecana mogą wystąpić działania niepożądane, takie jak omdlenia, ból w klatce piersiowej, nudności, nieregularne bicie serca lub zawroty głowy. W takim przypadku należy niezwłocznie udać się do lekarza.