Anoreksja jest ciężkim zaburzeniem psychicznym z widocznymi objawami fizycznymi, szczególnie charakteryzujący się znaczną utratą masy ciała. Jest to choroba, która nieleczona bądź leczona niewłaściwie, prowadzi do śmierci. Nic więc dziwnego, że chorzy i ich najbliżsi, szukają skutecznych metod do walki z anoreksją. Czy marihuana może im w  tej walce pomóc?

Pomoc w anoreksji

Osoba, która z powodu przeżytej traumy lub w poczuciu beznadziejności i niedopasowania zaczyna się głodzić, cierpi zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Psychiczne cierpienie, choć jest bardziej ukryte, często bywa silniejsze i pozostaje trzonem całego zaburzenia. To właśnie od tego warto zacząć leczenie, dlatego niezbędną pomocą jest psychoterapia i psychofarmakologia. Tak jak z psychoterapii nie można zrezygnować, tak leki psychotropowe można skutecznie zastąpić naturalnym sposobem – marihuaną.

Marihuana kontra anoreksja

Tanie SianieJak powszechnie już wiadomo, marihuana wykazuje działanie uspokajające, co może pomóc w radzeniu sobie ze stresem i stopniowym wyciszeniem natrętnych myśli. To jednak nie wszystko. Po zażyciu marihuany wzmaga się głód, co może zmotywować osobę chorą do sięgnięcia po jedzenie. Oczywiście w przypadku anoreksji dużą rolę odgrywa psychika, która opiera się przed uczuciem głodu a mechanizmy psychiczne są skomplikowane, jednak w połączeniu ze skuteczną terapią, osoba chora z czasem będzie w stanie świadomie zaspokajać swój apetyt. Wtedy z pewnością doceni ten rodzaj wsparcia naturalnego leczenia marihuaną.