Masaż Łódź – o czym warto wiedzieć

Rynek masaży w Polsce w ostatnich latach rozkwita w najlepsze. Tylko od naszych potrzeb zależy w którą stronę postawimy nasze kroki. Czy wybierzemy jeden z wielu masaży orientalnych czy postawimy na klasykę i wybierzemy drenaż limfatyczny lub masaż klasyczny. Gdzie wybrać się na masaż? Co jest ważne, zanim oddasz się zabiegowi? 

Skierujmy swoje oczy w sam środek kraju. Wpisując w wyszukiwarkę frazę masaż Łódź wyskoczy mnóstwo interesujących ofert.

Kilka ważnych spraw, które warto wziąć pod uwagę przed masażem:

  • czy Twój stan zdrowia pozwala na to, aby masaż był wykonany. Jeżeli masz wątpliwości albo po prostu nie wiesz, zapytaj się swojego lekarza pierwszego kontaktu. Jeżeli tego nie zrobisz i pomimo wszystko wybierzesz się na zabieg, warto mieć na uwadze, że wykwalifikowany masażysta jest zobowiązany do przeprowadzenia krótkiego wywiadu w celu wyeliminowania przeciwwskazań. Jeżeli tego nie zrobi, to lepiej wybrać się do kogoś innego;
  • sprawdź czy masażysta posiada odpowiednie kwalifikacje do wykonania danego masażu;
  • zadbaj o higienę ciała, aby było to skuteczne i przyjemne doświadczenie dla obu stron;
  • jeżeli idziesz pierwszy raz, przygotuj pytania; gdy uzyskasz odpowiedź, to rozluźnij umysł i oddaj się zabiegowi.

Jaki rodzaj masażu wybrać?

Jeżeli dostaniesz skierowanie od lekarza wybór jest ściśle zawężony. Jednak kiedy chcesz iść na własną rękę i po prostu zrelaksować ciało i ducha, z szerokiej oferty masaż Łódź możesz wybrać coś egzotycznego np.:

  • masaże, w trakcie których używa się przedmiotów (masaż pałką bambusową, gorącymi kamieniami bazaltowymi, bańką chińską) – każdy z nich ma inne działanie i wskazania, z którymi warto się zapoznać, aby dokonać słusznego na dany moment wyboru;
  • masaż bez użycia przedmiotów, np.: intensywny i pobudzający tajski, gdzie masażysta za pomocą specjalnych ruchów działa mocno na tkankę głęboką mięśni. Albo masaż hawajski, gdzie delikatne ruchy w połączeniu z odprężającą muzyką wpływają holistycznie na ciało i umysł.

Każdy masaż jest inny i działa inaczej, dlatego tak ważne jest szczegółowe zapoznanie się z ofertą i dokonanie właściwego wyboru.