Problemy w małżeństwie – czy warto udać się do psychologa?

Faktem jest, że już od dłuższego czasu przeżywacie prawdziwy kryzys? Wasz związek jest tak naprawdę na granicy upadku? Jakie są tego symptomy? Dlaczego warto poprosić zatem o pomoc fachowca?

Dlaczego to dobra decyzja?

Niektórzy się wahają. Psycholog Sopot to natomiast lekarz, jak każdy inny. Warto zatem korzystać z jego kompetencji. Jak pokazują badania, coraz więcej osób z naszego kraju regularnie chodzi na wizyty do psychologa. Pomagają one odpowiednio funkcjonować, czerpać pełnymi garściami z każdego dnia. Są ludzie, którzy nadmiernie przejmują się błahostkami. Dotyczą one życia prywatnego lub zawodowego. To powoduje, że nie są do końca szczęśliwi. Psycholog jest natomiast w stanie odpowiednio zmienić sposób myślenia na rozmaite kwestie. Pomaga również w przypadku problemów małżeńskich. Statystyki wyraźnie dają zaś do zrozumienia, że warto spróbować. Na pewno nic na tym nie stracicie. Wasz związek przeżywa zaś kryzys? Coraz częściej się kłócicie? Nierzadko dochodzi do tego wszystkiego obojętność? Nie możecie znaleźć wspólnego języka? Rzadko ze sobą rozmawiacie, a cierpi też Wasze życie erotyczne? To znak, że nie dzieje się najlepiej. Psycholog Sopot może zaś naprawdę pomóc. Oczywiście, warto zdecydować się na takiego eksperta, który ma doświadczenie w tego typu tematach.

Jak przebiega terapia?

Od razu trzeba zaznaczyć, że bardzo ważne jest to, aby uczestnicy takich zajęć byli odpowiednio zdeterminowani oraz zaangażowani. Po prostu musi Wam zależeć na tym, aby rozwiązać pewne problemy, które w tym momencie występują pod kątem Waszego małżeństwa. Psycholog Sopot naprawdę może pomóc, aczkolwiek bez odpowiedniej współpracy nie możecie liczyć na wymierne efekty. Jak przebiegają zajęcia? Na samym początku odbywa się oczywiście wywiad dotyczący konkretnej sytuacji. Fachowiec musi po prostu pieczołowicie zdiagnozować problemy. Tylko na tej podstawie może postawić odpowiednie wnioski i pomóc swoim pacjentom. Warto zatem być szczerym. Tak naprawdę nie powinno się ukrywać niczego. Pamiętajcie, że możecie liczyć na dyskrecję oraz anonimowość. Potem odbywają się zajęcia. Najczęściej nie kończy się na kilku wizytach. Psycholog działa w ten sposób, aby obie strony zaczęły po prostu rozumieć jego argumenty. Oczywiście, taka osoba musi być całkowicie bezstronna. Chyba, że wina jednego z małżonków jest ewidentna. Dobra terapia małżeńska uczy przede wszystkim komunikacji, akceptowania swoich wad itp. Psycholog wskazuje, jak ważne jest to, by słuchać drugą osobę. Często jest to natomiast klucz do sukcesu.